קואצ’ינג – מקצוע שכאן כדי להישאר!

על פי מחקר שהתקיים בארה”ב ההערכה היא, כי בטווח של עד לשני עשורים, 47%(!) מהמקצועות הקיימים כיום עתידים להימחק ממפת התעסוקה בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחומי המחשוב, הרובוטיקה והאוטומציה. התפתחויות אלו, שבהן אנחנו חשים כבר כיום, עתידות לספק לעולם כלים אשר יחליפו, באופן חלקי או מלא, את האנשים העוסקים בהן כיום.

אילו מקצועות עתידים להיעלם?

ברור כי המקצועות הראשונים להיעלם יהיו המקצועות המכונים “מקצועות בסיכון גבוה למחשוב”, כלומר, כל אותם המקצועות שהחלפת העובד במחשב לא תפגע באיכות התוצאה המופקת ואף תשפר אותה. את הניצנים המוקדמים לכך אנחנו רואים כבר כיום בתחומים מסוימים. למשל, נהגים מקצועיים יוחלפו במכוניות האוטונומיות שנמצאות כרגע בתחילת דרכן, הקופאיות כבר מוחלפות בקופות בשירות עצמי (לפחות בחלק מרשתות השיווק), ואף מוכרנים, פקידים מתחומי עיסוק שונים וסוכני ביטוח כבר החלו לחוש את השפעת האוטומציה והמחשוב על דחיקת רגליהם התעסוקתית. 

בניגוד למקצועות אלה, קבע מחקר של פריי ואוסבורן שנערך בשנת 2013, כי מאפיין המקצועות בסיכון נמוך להעלמות הוא הדרישה ביצירתיות, אינטליגנציה ומיומנויות חברתית, אמפתיה או יכולת שכנוע ומשא ומתן. אחד מהמקצועות הבולטים ברשימת תחומי העיסוק בהם האדם לא יוכל להיות מוחלף על ידי מחשב, הוא תחום האימון, הקואצ’ינג. לא רק שהקואצ’ינג ישרוד את השינוי כתחום עיסוק בפני עצמו, יתרה מכך – מאחר והעוסקים בתחומים שיחלפו מן העולם יצטרכו עוגן, הכוונה וייעוץ בעת שהם “ממציאים” את עצמם מחדש ומשנים את תחום העיסוק שלהם – מאמנים עתידים למצוא את עצמם מוצפים בעבודה.

קורס קואצ'ינג - מה כוללים לימודי קואצ'ינג?

לימודי קואצ’ינג מעניקים ללומד בהם את הכלים הנחוצים לצורך ליווי אנשים בתהליכי השינוי אותם הם עוברים ולעזור להם להשיג מטרות ויעדים בחייהם. 

תוכנית הלימודים של קורס קואצ’ינג של לוגוס חושפת את המשתתפים בקורס למגוון הרחב הקיים של כלים תיאורטיים, פסיכולוגיים ומעשיים, שבאמצעותם ניתן לסייע ולקדם את המתאמן בדרכו אל השגת מטרותיו. 

בין נושאי הלימוד בקורס קואצ’ינג כלים עוקפי חשיבה רבים, כלים מעולם ה NLP, התמקדות, מיינדפולנס, דמיון מודרך, ציור אינטואיטיבי וכלים נוספים, שמטרתם לעזור למאמן לנהל עם המתאמן דו שיח פורה, המאפשר לו ללוות את המתאמן לאורך הנתיב הנבחר.

אם החלטתם לעשות את הצעד הנכון על מנת לבנות לכם עתיד טוב יותר,

קורס האימון של בית הספר למאמנים – לוגוס הוא המקום המתאים עבורכם!

המלצות בוגרי הקורס

כתבו לנו